Curry z brukselką i morelami
Curry z brukselką i morelami

Składniki

cebula
ząbek czosnku
2 łyżki oleju sezamowego lub słonecznikowego
50 dag brukselki
20 dag moreli suszonych w całości
litr bulionu warzywnego
łyżka żółtej pasty curry
3-4 plasterki cytryny
łyżeczka kurkumy
200ml mleczka kokosowego
łyżeczka masła orzechowego lub tahini
200g ryżu jaśminowego
sól

Krok po kroku

1.Cebulę i czosnek obierz i pokrój w piórka. Olej rozgrzej w dużym garnku i podsmaż na szklisto cebulę z czosnkiem. Dodaj oczyszczoną, umytą i osuszoną brukselkę. Wymieszaj. Dodaj morele.
2.Całość rozcieńcz rosołem, dodaj pastę curry, plastry cytryny oraz kurkumę. Gotuj 15 minut pod przykryciem na małym ogniu.
3.Wlej mleczko kokosowe, dodaj masło orzechowe lub tahini. Przypraw solą do smaku. Podawaj z ryżem jaśminowym.

Ostatnia sobota była szalona. Dzieciaki, po ostatnich Tygryskach (zajęcia z taekwondo) postanowiły postarać się o odznakę za odwagę. By ją dostać trzeba próbować nowych smaków oraz spać we własnym łóżku (tych rzeczy jest jeszcze kilka, ale tylko te dwie, dla mnie najważniejsze pamiętam). Trzeba było zająć się więc odgruzowaniem łóżka piętrowego, który ostatnio przybrał formę składziku, a w związku z tym zabraliśmy się za ogólny porządek w pokoju.

Ale jeść też coś trzeba. Uratowało nas właśnie to danie, a dzieciaki przy okazji zdobyły kolejny punkt za próbowanie nowych rzeczy, a dokładnie brukselki.

W ogóle brukselka to mój koszmar z dzieciństwa, ale w tym wydaniu, jako curry z brukselką i morelami smakowała nadzwyczaj dobrze.

Leave a Reply

Your email address will not be published.